Results for: 2023 Scout-O Hale
Results on Teaching1
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | 711 B - 711 Albion | 14m:20s |
2 | Isaiah - 173 webster | 14m:32s |
3 | V Partridge - Troop 2 | 28m:31s |
4 | William Lai - 355 | 35m:22s |
5 | Denneese Seale - 1 Arnold Mills | 45m:15s |
6 | Short straw - 711 Lincoln | DNF |
7 | Daniel - 326 Douglas | DNF |
8 | Troop 2 - 2 Hudson | DNF |
Results on Teaching2
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Anant Saraswat - Troop 355 newton | 1h:00m:16s |
2 | Peter Vieira - 7 West Roxbury | 1h:00m:38s |
3 | John Wright, Adrian Chen, Henry Kaser - Troop 10 Lexington | 1h:14m:22s |
Results on Teaching3
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Thomas donovan - Troop 192 norwell | 31m:50s |
2 | Owen - 28 Dunstable | 32m:40s |
3 | Jacqui perna - 355 | 36m:54s |
Results on WhiteA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Ben Curry & Colby McInnis | 16m:00s |
2 | Deirdre and Kate | 16m:18s |
3 | Ayden Violette and Reed Marasco - 301 Bangor, Maine | 16m:24s |
4 | Troop 105 Pembroke | 20m:23s |
5 | Nathan, Kaitlin, Madalyn Troop 711 | 20m:30s |
6 | Troop 101 Auburn chilton | 23m:10s |
7 | William Lai - 355 newton | 26m:33s |
8 | William and Chris Lai | 27m:30s |
9 | Aidan - Troop 4 | 27m:31s |
10 | Ninjas GIS | 27m:53s |
11 | Gregory Halloran - Troop 7 West Roxbury | 28m:42s |
12 | Rose, Allie, Izzy | 29m:30s |
13 | T26 JOPE | 30m:00s |
14 | Isaiah - 173 webster | 32m:43s |
15 | Troop 45 Lynnfield | 34m:08s |
16 | Troop 45 Lynnfield | 34m:08s |
17 | Troop 45 Lynnfield | 34m:08s |
18 | The Three Muskateers | 35m:45s |
19 | Faith Rodriguez - Troop 101 | 36m:32s |
20 | Nick, Gabe, Aidan | 42m:30s |
21 | Hayden/Sandy | 42m:45s |
22 | Catherine & Jason Duclos | 47m:50s |
23 | Anant Saraswat - 355 Newton | 47m:54s |
24 | Jennifer Bastien - Girl Scouts | 52m:14s |
25 | GS Jennifer Bastien | 53m:00s |
26 | Eric S Chilton - 101 auburn | DNF |
Results on WhiteB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Jack and Sammy | 13m:10s |
2 | Colby and Ben | 16m:05s |
3 | Ben Rutherford & Nathan Cote | 22m:20s |
4 | Jack, Ben, Sammy, Nathan | 24m:50s |
5 | Diede Matthews & Kate St. Jean | 29m:16s |
6 | Girl Scouts Jenn B | 36m:44s |
7 | Jack Bishop - Troop 2 Hudson | 46m:59s |
8 | Troop 2 Hudson, MA | 47m:30s |
9 | Troop 382 speed runner - Troop 382 Westborough | 52m:30s |
10 | Raymond Mckale Daniel | 55m:45s |
11 | Adrian Chen, John Wright, Henry Kaser - Troop 10, Lexington | 55m:50s |
12 | Harold McCarthy | 1h:05m:45s |
13 | Sasha Burke, Nathan Roy, Mikey Disciullo | 1h:06m:25s |
14 | Aidan - Troop 4 Milford | 1h:06m:51s |
15 | Soren Seale Troop 2 | 1h:08m:00s |
16 | Troop 157 5th graders | 1h:09m:15s |
17 | Ayden Violette and Reed Marasco - Troop 301, Bangor Maine | 1h:17m:16s |
18 | Devin lunchuk | 1h:17m:45s |
19 | Devin and Jacob Troop 2 | 1h:17m:45s |
20 | Laurianne Whelan | 1h:18m:40s |
21 | Brenda Sabina Molly- Ipswich | 1h:23m:00s |
22 | Shane and Vladimir | 1h:26m:20s |
23 | Troop 1 AM | 1h:28m:48s |
24 | Kayla Budd | 2h:31m:00s |
25 | Jennifer - Marlborough and Hudson Girl Scouts | DNF |
Results on YellowA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Shane Burke | 1h:03m:05s |
2 | Troop 101 RcRC | 1h:11m:11s |
3 | 711 B - 711 Albion | 1h:12m:48s |
4 | Levi & David Jope | 1h:14m:10s |
5 | Sophie, Evie, Jocelyn, Charlotte | 1h:19m:02s |
6 | Aidan - Troop 4 Milford | 1h:22m:00s |
7 | Jack, Andrew, Peter and Matthew | 1h:24m:08s |
8 | Jack, Andrew, Peter and Matthew | 1h:24m:08s |
9 | Catherine & Jason Duclos | 1h:24m:09s |
10 | Tram Gaylord | 1h:27m:00s |
11 | Nathan Madalyn Kaitlyn | 1h:30m:10s |
12 | Luka Smith | 1h:30m:41s |
13 | Gus, Liam F., Liam D., Michael, Ryan | 1h:30m:50s |
14 | Nolan, Alex, Liem, Owen, Brandon, Conor | 1h:33m:20s |
15 | Isaiah - 173 webster | 1h:34m:19s |
16 | Vianna Hannah Gemma | 1h:42m:07s |
17 | Troop 105 | 1h:47m:00s |
18 | Daniel B | 1h:50m:30s |
19 | Nick, Gabe, Aidan | 1h:51m:05s |
20 | Daniel - 316 Douglas | 1h:52m:42s |
21 | Faith Rodriguez - 101 | 1h:53m:51s |
22 | The Girl Scouts Jenn B | 2h:00m:30s |
23 | Ninjas | 2h:13m:30s |
24 | Lloyd Myers Graves IV | 2h:40m:20s |
25 | Marc Tanner - Troop 3 Somerville | 2h:40m:59s |
26 | Ari Tanner | 2h:41m:00s |
27 | Emily Duclos & Sophia Morrison | 3h:03m:45s |
28 | Owen's group - 28 Dunstable | 3h:03m:49s |
29 | Jennifer - Marlborough/Hudson Girl Scouts | DNF |
30 | Ayden Violette and Reed Marasco - 301 Bangor, Maine | DNF |
31 | Short Straw Troop 711 | DNF |
Results on YellowB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Levi & David Jope Troop 26 | 47m:15s |
2 | Levi & David Jope Troop 26 | 47m:15s |
3 | Shane hunter | 51m:32s |
4 | Shane hunter | 51m:32s |
5 | Jonathan Gavin | 53m:33s |
6 | Zak & Konrad | 54m:45s |
7 | Ben Curry & Colby McInnis | 55m:12s |
8 | Tyler Burgess/Gunnar Seale | 55m:13s |
9 | Three muskateers | 1h:06m:45s |
10 | Silver Birch | 1h:06m:50s |
11 | Vianna, Hannah, Gemma | 1h:07m:45s |
12 | Pack 355 | 1h:09m:44s |
13 | Timothy Curry - 158 COVENTRY Ri | 1h:10m:22s |
14 | Troop 2 - Troop 2 Hudson | 1h:11m:25s |
15 | spencer | 1h:12m:48s |
16 | Troop27 | 1h:13m:52s |
17 | Troop27 | 1h:13m:52s |
18 | Troop27 | 1h:13m:52s |
19 | 711 B - 711 Albion | 1h:14m:19s |
20 | Aiden, Shelby, Cam, Scott, Stephen | 1h:17m:00s |
21 | Thomas donovan - 192 | 1h:21m:45s |
22 | Peter Vieira - Troop 7 West Roxbury | 1h:22m:08s |
23 | Troop 192 Norwell | 1h:23m:27s |
24 | 3877 | 1h:24m:23s |
25 | V Patridge | 1h:26m:45s |
26 | Troop 157 Ice Cold | 1h:27m:45s |
27 | Cristina Freda - 30222 Grafton | 1h:27m:49s |
28 | Ben Rutherford & Sam Curry | 1h:29m:00s |
29 | Jack & Nathan | 1h:29m:30s |
30 | Troop 382 speed runner - 382 Westborough | 1h:31m:38s |
31 | Kaleb Brian Ben | 1h:46m:30s |
32 | Diede Matthews, Kate St. Jean | 1h:46m:45s |
33 | Red Fred in the Shed - 382 westborough | 1h:48m:26s |
34 | Santiago Adams - Troop 28 Dunstable | DNF |
Results on Orange
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Connor Burke | 1h:15m:50s |
2 | Simon S. & Seth J. | 1h:29m:39s |
3 | Benjamin Curry and Colby Mcinnis | 1h:31m:24s |
4 | Natalie St Jean | 1h:56m:50s |
5 | Barbara and Michael | 1h:57m:05s |
6 | Dan Boone | 2h:14m:10s |
7 | Jonathan and Gavin Troop 158 | 2h:35m:50s |
8 | Troop 27 Woodstock | DNF |
9 | Vicki, Tony, Jud, Ross, Annie, Ethan, Jonah, Blake | DNF |
Show results for Teaching1 Teaching2 Teaching3 WhiteA WhiteB YellowA YellowB Orange All