Results for: Nobscot BYOM Oct 29-Nov12, 2023
Results on White
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | YON - Jan C. Hardenbergh | 21m:15s |
2 | Neil K | 24m:06s |
3 | Vlad A. | 25m:22s |
4 | Stepan Levin | 26m:32s |
5 | Oleg Levin - 2 | 27m:11s |
6 | Arthur Waller and Stephen Tarry - 1 | 27m:41s |
7 | Eliot, Guerin - 2 | 31m:14s |
8 | Olga Batura - 4 | 32m:51s |
9 | Emrnfr - 1 | 33m:22s |
10 | Natalya | 36m:21s |
11 | Eliot Guerin | 37m:14s |
12 | Langlais - 4 | 48m:38s |
13 | The Nerds - 3 | 1h:09m:09s |
14 | Neil K | DNF |
Results on Yellow
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Angus + Hannah | 18m:13s |
2 | YON - Jan C. Hardenbergh | 29m:45s |
3 | Natalya | 44m:11s |
4 | Vlad A. | 44m:29s |
5 | John Marold | 45m:43s |
6 | Neil K | 47m:21s |
7 | Wild Rabbits - 4 | 59m:28s |
8 | Emrnfr - 1 | 1h:00m:16s |
9 | Calvin - 1 | 1h:01m:57s |
10 | Denise - 4 | 1h:04m:18s |
11 | Andrea Marsh - 2 | 1h:04m:18s |
12 | Claire - 1 | 1h:13m:32s |
13 | Fraley | 1h:22m:33s |
14 | Karen Yeowell - 7 | 1h:53m:13s |
15 | Viktor - 3 | DNF |
16 | Neil K | DNF |
Results on Orange
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Jon Campbell | 23m:46s |
2 | Slava Matrosenkov | 24m:27s |
3 | Viktor | 36m:46s |
4 | Lucas Goulart | 37m:21s |
5 | Lucas Goulart | 48m:59s |
6 | Angus + Hannah - 1 | 50m:50s |
7 | Viktor | 55m:13s |
8 | Xavier Fradera | 59m:05s |
9 | Alex Wang | 1h:00m:16s |
10 | Wendy J & Isla F.J. | 1h:01m:00s |
11 | YON - Jan C. Hardenbergh | 1h:02m:45s |
12 | Sylvie guichard | 1h:07m:09s |
13 | Shawn Lowry | 1h:10m:24s |
14 | Steve Feldman | 1h:10m:37s |
15 | Bill Binette | 1h:14m:00s |
16 | Jakob | 1h:15m:54s |
17 | Jim Crawford | 1h:18m:11s |
18 | Mark OConnell | 1h:19m:29s |
19 | Per Olov Wahlstrom | 1h:35m:00s |
20 | Denise - 2 | 1h:37m:29s |
21 | K& d - P | 1h:37m:40s |
22 | sofia - 1 | 1h:39m:46s |
23 | Natalya | 1h:47m:12s |
24 | Andrew bova - 2 | 1h:59m:32s |
25 | John Marold | 2h:08m:01s |
26 | Emrnfr - 1 | 2h:10m:17s |
27 | Jeanne Hummel - 1 | 2h:18m:57s |
28 | Mark Hummel | 2h:19m:01s |
29 | Vlad A. | DNF |
30 | Alex Wang | DNF |
31 | Eliot Guerin | DNF |
32 | Eliot Guerin | DNF |
Results on Zig
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Ian Finlayson | 48m:34s |
2 | Ian Finlayson | 48m:34s |
3 | Jimmy Burnham | 54m:47s |
4 | Terry Costello | 1h:08m:13s |
5 | Jim Paschetto | 1h:23m:24s |
6 | YON - Jan C. Hardenbergh | 1h:37m:43s |
7 | Erika Anderson - 1 | 1h:39m:52s |
8 | YON - Jan C. Hardenbergh | 2h:00m:12s |
Results on ZigZag
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Danny Riley | 53m:00s |
2 | Nils Peters | 59m:43s |
3 | Slava Matrosenkov | 1h:18m:18s |
4 | Dean Redfearn | 1h:37m:36s |
5 | Mark OConnell | 1h:52m:09s |
6 | Justin Wiley | 2h:07m:15s |
7 | Sam Levitin | 2h:16m:14s |
8 | Karen Yeowell | 2h:39m:40s |
9 | YON - Jan C. Hardenbergh | 2h:46m:51s |
10 | Mark Hummel | 2h:51m:53s |
11 | Ellie Lin | DNF |